XX Światowy Dzień Chorego

W imieniu Dyrekcji oraz wszystkich pracowników Szpitala serdecznie witam w naszym jasielskim szpitalu Ekscelencję, Szanownego Księdza Biskupa. Witam również z wielką przyjemnością przybyłych kapłanów oraz przedstawicieli władz powiatu i miasta Jasła.

Dla naszej szpitalnej społeczności oraz pacjentów Szpitala wizyta Ekscelencji Księdza Biskupa ma bardzo doniosłe znaczenie i wszyscy doceniamy, że w natłoku obowiązków Ksiądz Biskup znalazł czas na tą duszpasterską wizytę w przeddzień Światowego Dnia Chorych.

My pracownicy szpitala staramy się jak najlepiej opiekować naszymi pacjentami, ale bez wiary, bez pomocy Bożej, cała nasza wiedza medyczna byłaby jedynie jałowym, nieskutecznym zmaganiem się z chorobą. Wspólne działanie medycyny i głęboka wiara w Chrystusa nie tylko chorych, ale i personelu medycznego, gwarantuje sukces terapeutyczny.

Serdecznie proszę Szanownego Księdza Biskupa o odprawienie Mszy Świętej, a po jej zakończeniu o wizytę i spotkanie z chorymi w jednym z oddziałów Szpitala. Zdaję sobie sprawę, że nie jest możliwe aby odwiedzić 13 oddziałów i wszystkich przebywających tam pacjentów, bo tak duży jest nasz Szpital.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Ekscelencji.

Szymon Niemiec
Dyrektor ds. Lecznictwa

Z okazji XX Światowego Dnia Chorego 10 lutego b.r. ksiądz biskup Kazimierz Górny przewodniczył Mszy Świętej odprawionej w Szpitalnej Kaplicy. Po niej biskup odwiedził i pobłogosławił pacjentki na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Ten dzień zachęca nas do wielkiej życzliwości dla człowieka cierpiącego, do wdzięczności wobec pracowników służby zdrowia i do tego, żebyśmy zawsze wobec człowieka chorego umieli okazywać życzliwość, pomoc. Prawdziwy człowiek nie przechodzi obojętnie wobec cierpienia. Dlatego dziękuję za wszelką życzliwą pomoc okazywaną człowiekowi cierpiącemu, dziękuję pracownikom służby zdrowia - mówił biskup Kazimierz Górny