Uroczyste otwarcie Pracowni Mammografii

Pracownia Mammografii w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle została wyposażona w cyfrowy aparat do badań mammograficznych.

W dniu 11 lutego 2016 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Pracowni Mammografii.

Zakupiony przez jasielski szpital mammograf to cyfrowe urządzenie nowej generacji.  Aparat łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii i rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort badania.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle serdecznie zaprasza wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, na bezpłatne (bez skierowania) badanie mammograficzne. Dogodny termin badania można ustalić pod numerem telefonu (13) 443 77 01.

Koszt mammografu: 764 561,18 zł, w tym dotacja Powiatu Jasielskiego 334 526,00 zł.