Sympozjum Podkarpackiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich w w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja”

2 marca 2018 roku w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja”odbyło się sympozjum Podkarpackiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich pod patronatem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia.

Sympozjum zorganizował i poprowadził znany i wybitny jasielski chirurg, dr nauk med. Szymon Niemiec - Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Tematyka spotkania obejmowała aspekty i zagadnienia współpracy chirurga z instrumentariuszką oraz kliniczne problemy w leczeniu raka żołądka i powikłań w gojeniu się zespoleń na przewodzie pokarmowym.

Referaty wygłosili: wybitny specjalista w dziedzinie chirurgii prof. dr hab. med. Krzysztof Bielecki - były kierownik Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Warszawie, były Konsultant Krajowy w dziedzinie chirurgii ogólnej, niekwestionowany autorytet krajowy, autor wielu publikacji naukowych z dziedziny chirurgii oraz prof. dr hab. med. Antoni Szczepanik - Prezes Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Konsultant w dziedzinie chirurgii onkologicznej dla woj. Podkarpackiego, pracownik naukowy, aktywny chirurg I-szej Kliniki Chirurgii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

(na podstawie materiałów http://www.wirtualnejaslo.pl)