Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc

(Poradnie Specjalistyczne)
Poradnie Specjalistyczne

Godziny pracy poradni

poniedziałek wtorek  środa czwartek piątek
Godziny otwarcia 1025 - 1800 700 - 1435 700 - 1435 700 - 1435  700 - 1435

Personel udzielający świadczeń w poradni

• lek. med. Romualda Chrzanowska
  • lek. med. Anna Piwowar-Konieczny

Zakres świadczonych usług

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc świadczy usługi zdrowotne w zakresie: diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego, przede wszystkim astmy oskrzelowej, POChP, chorób wywołanych czynnikami zewnętrznymi jak pylica płuc, diagnostyki mukowiscydozy, kwalifikacji do domowego leczenia tlenem, diagnostyki gruźlicy – próba tuberkulinowa, pobierania plwociny w kierunku BK, badań czynnościowe – spirometria, pulsoksymetria, inhalacje, konsultacji na potrzeby specjalistów.

Uwagi

Pacjent, który w tym roku rejestruje się do poradni specjalistycznej, ma obowiązek dostarczyć oryginał skierowania (osobiście lub przesłać pocztą) nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących, pod rygorem skreślenia z listy. Termin liczony jest od następnego dnia po dokonaniu wpisu na listę. Jeśli pacjent nie zgłosi się na wyznaczoną wizytę, zostanie skreślony z listy oczekujących, a świadczeniodawca zwraca mu oryginał skierowania. Pacjent nie zostanie skreślony z listy oczekujących, jeśli udowodni, że niezgłoszenie się na wizytę nastąpiło z powodu niemożliwego do zapobieżenia nadzwyczajnego zdarzenia (siły wyższej). Wniosek o przywrócenie na listę pacjent winien zgłosić niezwłocznie, nie później jednak jak w terminie 7 dni od niezgłoszenia się na wizytę w ustalonym terminie.

Pacjent w celu otrzymania danego świadczenia może wpisać się na listę oczekujących tylko u jednego świadczeniodawcy. Zasada ta dotyczy również świadczeń onkologicznych i świadczeń udzielanych bez skierowania.