Duszpasterstwo Służby Zdrowia

 

DUSZPASTERSTWO SŁUŻBY ZDROWIA

 

Spotkania formacyjne

W wigilię patronalnego święta Świętego Łukasza 17.10.2015 odbył się Dzień skupienia dla personelu szpitala jasielskiego i gorlickiego. Spotkanie modlitewno-integracyjne pt. „Czy wiara może nas rzeczywiście leczyć?” miało miejsce w Domu rekolekcyjnym w Lipinkach k/Biecza.

 

Nasi pracownicy szpitala wraz z ks. Kapelanem Piotrem Salą w dniach 20-21 maja 2016 r. pielgrzymowali do Kodnia – maryjnego sanktuarium. W ostatnim dniu odwiedzili Zamość, a także sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy wraz z pobliskimi miastami Szczebrzeszyn i Zwierzyniec.

 

Pracownicy i personel sąsiednich szpitali Jasła i Gorlic zgromadzili się 11 czerwca 2016 r. na wspólnym nabożeństwie do miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach. Hasłem czerwcowego spotkania stały się słowa: „Zachowaj zdrowe serce”. Po zakończonej części modlitewnej uczestnicy spotkali się na wspólnej biesiadzie.

 

 

 

Filmy

Pracownicy i personel uczestniczą w nowej i coraz bardziej popularnej formule ewangelizacji, jaką są seanse filmowe. Odwiedzili jasielskie kino, biorąc udział w następujących projekcjach filmowych:

  • „Czy naprawdę wierzysz?"- 10.11.2015 r.
  • „Zakazany Bóg”- 10.01.2016 r.
  • „Cierń Boga”- 18.03.2016 r.
  • „Bóg nie umarł. Część II”- 17.04.2016 r.